Připomínka 100. výročí vzniku republiky

 

Již v pátek 26. 10. 2018 jsme si připomněli jedinečnou národní událost, která vyvrcholila 28. 10. 2018 státním svátkem - Dnem vzniku samostatného československého státu v roce 1918. Páteční den byl pro učitele i žáky (ZŠ i MŠ) dnem ve znamení právě tohoto svátku. Od ranních hodin jsme společně pracovali na "projektu" - Poznej svou vlast, svou identitu a další důležité mezníky našeho státu jak z geografického, tak z historického hlediska. K uctění tohoto výjimečného svátku jsme na školní zahradě zasadili lípu jako odkaz pro další generace, aby si nejen jednou za sto let, ale každý rok připomínaly důležitost tohoto dne. Abychom si všichni vzpomněli také na bezejmenné hrdiny, kteří se svými odvážnými, byť mnohdy drobnými skutky podíleli na vzniku republiky, a šli společně v jejich šlépějích. V sobotu se učitelé společně s dětmi podíleli na slavnostním aktu obce Rakvice, kde oslavy pokračovaly odhalením zrenovovaného pomníku obětem obou světových válek a zasazením lípy.

 

                                                                                                                                                                                ředitel školy